Відкривши власний офіс у Києві в 1994 році, наша компанія стала першим міжнародним консалтинговим агентством у сфері комерційної нерухомості в Україні.

ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ У 2018 РОЦІ: ПІДСУМКИ ТА ПРОГНОЗИ

30.01.2019

У 2018 році ринок нерухомості в Україні зазнав чималих змін: ціни на нерухомість вперше за чотири роки стабілізувалися, оренда зростала, а для забудовників ввели декілька нових правил.

Портали з нерухомості показують різну статистику, але загалом зростання цін так і не було зафіксовано. Більшість досліджень показують або зниження цін на 5-10%, або їхню стабілізацію.

Цікаво, що у звіті Нацбанку за липень також було сказано, що вперше за чотири роки ціни на нерухомість стабілізувалися, проте у період з січня по червень цього року в країні ввели в експлуатацію майже на 30% будинків менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За результатами досліджень різних порталів нерухомості, середня ціна квартири у Києві на грудень 2018 р. становила 1030 доларів за квадратний метр, тоді як у 2017 — понад 1200 доларів.

Якщо ціни на покупку квартир у 2018 р. трохи знижувалися, то за оренду залишалися дуже високими. Так, відповідно до опублікованого на початку року індексу Numbeo, середня зарплата в Україні становила 7670 грн, а от середня ціна оренди однокімнатної квартири недалеко від центру міста — 8293 грн.

Закон говорить:

У 2018 р. одним з наймасштабніших нововведень стала зміна державних будівельних норм (ДБН) “Планування і забудова територій”. Зміни торкнулися щільності і поверховості забудови. Відтак, тепер максимальна щільність забудови становить такі норми: для 4-поверхових будинків — 45% площі кожного гектара, для 5–8-поверхових — 40%, для 12–25-поверхових — не більше 30%. ДБН також обмежують і поверховість будівель: у містах з населенням до 50 тис. осіб не може перевищувати трьох поверхів, у більших (100–150 тис. осіб) —9-поверхів, і лише в мегаполісах дозволяються будинки понад 20 поверхів, щоправда, теж майже без обмежень.

Окрім цього, нові норми тепер передбачають створення безбар’єрного проїзду для осіб з інвалідністю, тобто будуть знижені бордюри на тротуарах, з’являться доріжки для інвалідних візків, острівці безпеки на нерегульованих переходах тощо.

Прогнози на 2019 рік:

Вже традиційно зовнішні фактори, такі як зростання вартості енергоносіїв, подорожчання будівельних матеріалів, зростання заробітних плат робітників будівельних спеціальностей, інфляція тощо, диктуватимуть забудовникам подорожчання квадратних метрів.

Основними тенденціями житлової нерухомості 2019 року стануть:

– зменшення площ квартир за умови стабільних цін у доларовому еквіваленті;

– збільшення пропозиції готового житла в зданих в експлуатацію комплексах;

– активне просування не більш ніж 10 житлових комплексів з унікальними конкурентними перевагами;

– здешевлення більш ніж на 5-7% старого житлового фонду, вік якого понад 30 років;

– спад попиту на смарт-квартири;

– до 10% подешевшає найдорожче житло;

– забудовники більш гостро відчують сезонні піки продажів;

– на 2-5% знизяться банківські відсотки за іпотекою, але як інструмент для купівлі житла кінцевими споживачами все ще будуть малопривабливими;

– найбільш затребуваним фінансовим інструментом на ринку для покупців залишиться розтермінування оплати на більш ніж 5 років.

have_rows disabled

Напишіть нам

Контакти

вул. Карла Мікльоша, 23, м. Львів, 79031
+38 (098) 586 70 87
office@idconsult.com.ua