Ми завжди намагаємось старанно виконувати свої обов’язки, та чи добре знаємо свої права? До слова, вони у нас неабиякі!
Сьогодні поговоримо про законне право кожного на свою безоплатну «порцію» землі та з’ясуємо хто і за яких умов може пройти цю багаторівневу, але цілком реальну процедуру.
Отже, що говорить нам закон? Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, претендувати на свою земельну ділянку може кожний громадянин нашої держави.
У якому розмірі?
– для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
– для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
– для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
– для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
– для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.
Етапи:
І. Подача заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки
ІІ. Розробка проекту відведення земельної ділянки
ІІІ. Отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку
Лише з моменту реєстрації права власності на земельну ділянку ви стаєте повноцінним власником земельної ділянки. На практиці виникають багато суперечок і протистоянь між звичайними громадянами та службовими особами органів влади, тому проблема, в багатьох випадках, саме в реалізації вже закріплених норм. А тому у разі певних суперечок, спорів чи непорозумінь з органами державної влади чи місцевого самоврядування наші юристи із задоволенням проконсультують і допоможуть вирішити ваші проблемні питання.
Отож, безоплатна приватизація землі – не міф, а реальність. Знаймо свої права!