Відкривши власний офіс у Києві в 1994 році, наша компанія стала першим міжнародним консалтинговим агентством у сфері комерційної нерухомості в Україні.

КУПІВЛЯ КВАРТИРИ. НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

21.05.2018

Купівля нерухомості завжди потребує особливої уваги та обережності, бо може приховувати у собі певні ризики і загрози з відповідними наслідками.

Тому, якщо ви вирішили придбати собі помешкання і вже зупинили свій вибір на якомусь варіанті, обов’язково впевніться в його юридичній “чистоті”. Перш за все переконайтесь у відсутності осіб, які мають чи можуть мати будь-які права на дану нерухомість. Також перевірте об’єкт на відсутність обтяжень з боку третіх осіб та обмежень прав колишніх власників квартири в попередніх угодах по відчуженню. Для такої перевірки ми радимо вам залучити відповідного спеціаліста, який:

  • перевірить правовстановлюючі документи на квартиру з метою виявлення можливих обтяжень;
  • отримає виписку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • збере відомості про зареєстрованих в квартирі громадян;
  • вивчить історію попередніх угод (особливо якщо квартира продавалася кілька разів за короткий проміжок часу) та умов придбання квартири її нинішнім власником.

Всі ці заходи необхідно провести для того, щоб угода відбулася правомірно та без жодних перешкод, а придбана нерухомість не стала для вас джерелом проблем.

Якщо перевірка пройшла успішно і ви впевнились, що з нерухомістю все гаразд, можете переходити до наступного етапу – підготовки документів для переоформлення.

Заручитися допомогою фахівців або ж здійснювати підготовку документів самостійно – справа, звичайно, ваша особиста. Однак пам’ятайте, що без допомоги досвідченого ріелтора та юриста, під час укладання угоди купівлі-продаж теж існує ряд ризиків. Особливо це стосується придбання нерухомості на вторинному ринку житла. Найпоширеніші та найсуттєвіші ризики, які можуть вас спіткати, це:

  • визнання договору купівлі-продажу нерухомості недійсним;
  • наявність в квартирі зареєстрованих осіб, про яких ви не знали і яких неможливо виселити;
  • пред’явлення претензій третіми особами з метою задоволення їх вимог за рахунок придбаного вами житла;
  • проблеми із завдатком (попереднім авансовим платежем).

Не менш важливим моментом у процесі переоформлення нерухомості є сконцентрованість на угоді купівлі-продажу під час оформлення її в нотаріуса. Тут вас можуть підстерігати вже емоційні ризики, адже переважно як покупець, так і продавець, під час угоди переживають певне хвилювання. Підвищений емоційний фон сприяє тому, що люди часто упускають важливі питання і не концентруються на моментах, які можуть мати вирішальні наслідки. Часто, під час угоди, в офісі нотаріуса присутні друзі, родичі або діти, які не мають жодного стосунку до даного процесу, а лише ускладнюють його та відволікають увагу .

Отже, підсумовуємо: для того, щоб уберегтися від неприємних наслідків і можливих втрат як покупцю, так і продавцю, для підготовки та перевірки документів краще звернутись за консультацією до відповідних спеціалістів. Бо лише ретельно перевірені історія об’єкта та наявні документи, а також грамотно складений договір, допоможуть обом сторонам звести до мінімуму існуючі ризики здійснюваної операції та уникнути негативних наслідків і втрат в майбутньому.

have_rows disabled

Напишіть нам

    Контакти

    вул. Карла Мікльоша, 23, м. Львів, 79031
    +38 (096) 299 11 99
    +38 (098) 586 70 87
    office@idconsult.com.ua