Відкривши власний офіс у Києві в 1994 році, наша компанія стала першим міжнародним консалтинговим агентством у сфері комерційної нерухомості в Україні.

МІСТОБУДІВНИЙ АНАЛІЗ ДІЛЯНКИ – ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

21.05.2018

Мабуть кожен, хто вирішив зайнятися будівництвом, знайомий з такою ситуацією – після довгих виснажливих пошуків, безкінечних оглядів ділянок та розчарувань від побаченого навколишнього оточення, Вам пропонують подивитись ще одну. Ви без особливого ентузіазму їдете її дивитись, бо морально вже налаштовані на те, що вона нічим не краща від тих кількох десятків, а то й сотень попередніх, які Ви вже встигли побачити. Ну що ще такого цікавого Вам можуть запропонувати, якщо Ви вже й так оглянули практично всі куточки міста? Чим Вас можуть здивувати? Але Ви приїжджаєте на місце і не вірите своїм очам. Ця ділянка – просто ідеальна! Вона відповідає практично усім Вашим вимогам. Все бездоганно – локація, розміри, форма, розташування, і навіть навколишнє оточення. Ви просто в захваті.  Уява вже малює проект Вашої мрії – будинок клубного типу, який гармонійно впишеться в існуюче оточення. Навіть більше – він зробить це оточення ще кращим, ще комфортнішим для мешканців. Тут буде спортивний майданчик, а ось тут аж проситься майданчик для дітей, ну і звичайно – газон з зеленою травичкою, затишні лавочки в оточенні дерев, кущів та квітів. І ніякого транспорту, автомобілів чи асфальту! Справжній такий собі райський куточок серед кам’яних джунглів!

Ви купуєте цю ділянку, наймаєте фахового архітектора і починаєте працювати над реалізацією Вашого найкращого проекту. Та, на жаль, швидко настає розчарування: виявляється, що від  будинку зліва потрібно відступити більше, ніж Ви сподівались, бо так вимагають пожежні норми. А  від будинку праворуч потрібен ще більший відступ, тільки вже санітарно-побутовий. Або ж та поверховість, яку Ви собі запланували, на жаль неможлива, бо існують обмеження, про які Ви раніше навіть не здогадувались. Або через ділянку прокладено інженерні мережі, про які Вас ніхто не попередив. Перш ніж будувати будинок, їх потрібно виносити за межі ділянки. А це додаткові, незаплановані кошти і час.

Проект дедалі більше втрачає свою привабливість –  Ви розумієте, що економічно він вже не такий цікавий, бо суттєво зменшується кількість квадратних метрів , на які Ви розраховували при купівлі ділянки.  Проте, немає іншого виходу, окрім як будувати – ділянка ж бо куплена, гроші вкладені. І їх потрібно повернути. Бажано, без втрат. А краще – хоч з мінімальним, але заробітком. Кожен, хто потрапляв в подібну ситуацію, виходить з неї у власний спосіб.  Хтось намагається продати куплену ділянку, а хтось починає шукати варіанти здешевлення будівництва.

Подібних прикладів у нашій практиці багато. Часто люди купують емоційно, не вдаючись до детального аналізу ділянки перед її придбанням. А потім, коли земля вже куплена, змушені реалізовувати на ній не те, про що вони мріяли, а те, що вдасться, що відповідає діючим нормам.

Так народжуються «економні» («бюджетні») проекти, бо ніхто не будуватиме собі в збиток. В результаті такого підходу маємо ризик отримати неякісну, безлику будівлю, що не лише нівелює її вдалу локацію, а й суттєво погіршує своїм виглядом оточуюче середовище.

Щоб уникнути подібних ситуацій, щоб проект став справді цікавим і успішним, фахівці ID Consult пропонують Вам професійні послуги з ґрунтовного містобудівного аналізу ділянки ще на етапі прийняття рішення про її купівлю:

 • детальний аналіз всіх наявних містобудівних умов і обмежень забудови ділянки;
 • відповідність цільового та функціонального призначення ділянки намірам Забудовника;
 • визначення максимально можливої плями забудови ділянки будівництва з дотриманням всіх наявних містобудівних умов та обмежень та з врахуванням червоних ліній, оточуючих будівель, особливостей рельєфу, геологічних характеристик ділянки, необхідної інфраструктури тощо;
 • встановлення максимально можливої поверховості будівлі та її геометричної форми, виходячи з існуючих норм і обмежень щодо висотності;
 • аналіз інсоляційного впливу майбутньої будівлі на сусідні будинки;
 • визначення техніко-економічних показників планованої будівлі, необхідних для прийняття рішення щодо економічної доцільності придбання ділянки;

Додатково, на Ваш запит, фахівці компанії проаналізують всі юридичні документи, що стосуються ділянки, нададуть детальну інформацію про можливі ризики та загрози, запропонують варіанти ефективного вирішення проблемних питань та підготують детальну дорожню карту всіх етапів реалізації проекту, аж до його успішного завершення.

have_rows disabled

Напишіть нам

  Контакти

  вул. Карла Мікльоша, 23, м. Львів, 79031
  +38 (096) 299 11 99
  +38 (098) 586 70 87
  office@idconsult.com.ua